موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی

برگزاری کارگاه آموزشی اخلاق رضوی در ورزش توسط تربیت بدنی آستان قدس رضوی

در ادامه کارگاه های آموزشی ارتقای سبک زندگی رضوی که توسط تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار میشود کارگاه اخلاق رضوی درورزش ویژه مربیان و ناجیان آقا و خانم برگزار گردید.  


این کارگاه با حضور 140 نفر از مربیان موسس در دو نوبت و با حضور حجت السلام والمسلمین جناب اقای نظافت به عنوان سخنران برگزار شد.
استاد نظافت در این کارگاه بیان داشتند که پیشرفت انسان در همه ی امور فقط از طریق شناخت خود میسر است. و اگر انسان با کسب درجان علمی یا ورزشی دچار اختلال در رفتار شود و به نوعی به تکبر دچار شود در شناخت خود و هدف آفرینش خود اشتباه کرده است.
ایشان ورزش و تربیت بدنی را باعث سازمان یافتن و چابکی جسم انسان دانست و افزود این بعد برای تربیت انسان در سبک زندگی اسلامی و  رضوی کافی نیست آنچه که انسان نیاز دارد تا کامل شود ورزیدگی و چابکی روح است که این مهم با پیروی از دین و  دستورات الهی بدست می آید. انسانی در فرهنگ اسلامی کامل است که به پرورش هر دو بعد و به موازات هم دست یابد.ایشان ماه مبارک رمضان را از ملزومات تمرینی و ارتقای چابکی روح دانست که باعث ایجاد تقوا در انسان می شود و تقوا همان چابکی روح است که باعث میشود انسان ورزشکار که بدنی نیرومند دارد بر عواطف و رفتار های دنیایی خود کنترل و خویشتن داری داشته باشد.
 این استاد اخلاق با اشاره به توفیق خدمت گزاری مربیان در حریم ورزشی عالم آل محمد (ص) افزودند
مربی با ارائه توانمندی های بدنی و تکنیکی خود که آمیخته با توانمندی های روحی از جمله اخلاق اسلامی تقوا- احترام به متربی رعایت ادب و دستورات اسلامی در برخورد با ورزشکاران نو نهال و نوجوان و توجه دادن ورزشکاران به نماز اول وقت است می تواند ورزشکارانی را تربیت کند که در دو بعد جسمی و روحی همزمان با هم ارتقا یابند و این نحوه آموزش و ورزش مورد نظر اسلام و در فرهنگ رضوی مورد تایید است.
   
کلید واژه ها:هیات های ورزشی , جلسه مربیان
 
 
همزمان با هفته تربیت بدنی کارگاه نقش تربیت دینی در ورزش برگزار شد