موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی

برگزاری مراسم معنوی شبی با قرآن

با حضور 350نفر از نونهالان و نوجوانان مناطق محروم شهر مشهد مراسم معنوی شبی با قرآن همراه با افطاری برای دومین بار در تربیت بدنی استان قدس رضوی برگزار شد.  


این برنامه با هدف ترویج فعالیت های قرآنی محور در ورزش و اشاعه سنت حسنه افطاری به ایتام و نیازمندان با دعوت از بچه های مناطق پنجتن-نوده -کال زکش گلشهر در محل سالن همایش ورزشگاه امام رضا (ع) برگزار شد. در این برنامه ابتدا قاریان هر کانون به قرائت قرآن پرداختند و بعد از آن گروه سرود شهدای مدافع حرم از دبستان بعثت نوده در وصف این شهیدان چند سرود را برگزار کردند.                                                                                          
و در پایان با هدف تجلیل از رشادت های شهدای مدافع حرم از دو فرزند شهید مدافع حرم  به نام های شهید خدایی و شهید عالمی تجلیل به عمل آمد. همزمان با اذان ،اقامه نماز جماعت وبعد از آن ضیافت افطاری انجام گردید.کلیه هزینه های این برنامه را مربیان-ورزشکاران و کارکنان و خیران ورزشی به عهده داشتند.

حسین نصرالهی مدیردارالقران های منطقه تبادکان در باره این برنامه گفت: بدون تردید این برنامه ها که با محوریت قرآن در محیط های ورزشی برگزار میگردد می تواند فضای ورزش را متحول کند.و از طرفی حضور این نونهالان و نوجوانان در محیط های ورزشی باعث جذب و آشنایی بیشتر آنان با ورزش شده و این دو مکمل هم برای یک انسان مومن است. وی با تشکر از حمایت تربیت بدنی استان قدس از کانون های قرآنی سطح شهر و برگزاری این ضیافت افزود : بسیاری از بچه ها ارزوی نشستن سر سفره حضرت را داشتند که با این برنامه این مهم محقق شد و امیدواریم این توجهات ادامه داشته باشد.
   
کلید واژه ها:انس با قرآن , ماه رمضان , مناطق محروم