موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی

نخستین دوره هم اندیشی و تربیت مدرس اخلاق و مرام پهلوانی در ورزش کشور برگزار شد

نخستین دوره هم اندیشی و تربیت مدرس اخلاق و مرام پهلوانی در ورزش کشور با حضور بیش از 25 تن از اندیشمندان و محققان علوم ورزش و پژوهشگران کشوری به میزبانی موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار شد.  
 

به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی در این هم اندیشی دو روزه مباحث مختلفی در حوزه اخلاق و مرام پهلوانی در ورزش کشور مطرح شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیرعامل موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی در ابتدای این هم اندیشی هدف اصلی برگزاری این نشست را پیدا کردن راهکارهایی برای هماهنگ کردن دغدغه های مهم و سازماندهی شدن افکار و اندیشه ها و در نهایت عملیاتی شدن راهکارهای ترویج مرام پهلوانی در ورزش کشور دانست.

دکتر علی اکبر هاشمی جواهری در ادامه خاطر نشان کرد : وجود نورانی حضرت رضا (ع) در این خطه باعث شد تا با رویکردهای اسلامی و ولایی آستان قدس رضوی پرچمدار این حرکت مهم در ورزش کشور باشد. وی افزود : تولیت آستان قدس رضوی نیز نسبت به این رویکرد توجه و رویکرد ویژه ای دارند.

در ادامه این نشست روسای بسیج ورزشکاران کشور و مدیرعامل موسسه حامیان اخلاق و مرام پهلوانی در کشور و تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه ها و پژوهشگران به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و در پایان تفاهم نامه ای نیز در این زمینه میان مدیران تربیت بدنی آستان قدس رضوی ، بسیج ورزشکاران و تربیت بدنی بسیج به امضاء رسید و قرار شد اتاق فکری نیز در همین موضوع تشکیل شود.

در خور ذکر است در پایان هم اندیشی نیز مطالب مطرح شده جمع بندی و تدوین شد.

 
کلید واژه ها:گفتمان و هم اندیشی اخلاق و مرام پهلوانی در ورزش
 
 
ترویج مرام پهلوانی باید از مرحله راهبردی خارج شود
سفارش به اخلاق و روحیه جوانمردی از صفات بارز امام هشتم است
تربیت بدنی آستان قدس رضوی در 3 حوزه می تواند پرچمدار ترویج ارزش های اخلاقی در ورزش باشد
مستند نخستین دوره هم اندیشی و تربیت مدرس اخلاق و مرام پهلوانی در ورزش کشور
مسئول دفتر امور مشترک هیات های ورزشی آستان قدس رضوی
مسئول تربیت بدنی سپاه محمد رسوب الله (ص)
مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور