موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی

تربیت بدنی آستان قدس رضوی در 3 حوزه می تواند پرچمدار ترویج ارزش های اخلاقی در ورزش باشد

مدیر توسعه و پژوهش های قرآنی جامعه المصطفی خراسان رضوی گفت : تربیت بدنی آستان قدس رضوی در سه حوزه می تواند پرچمدار ترویج ارزش های فرهنگی و اخلاقی در ورزش باشد.  
 

به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی حجت الاسلام و المسلمین سید محسن حسینی افزود : برگزاری نخستین گام های این نهاد در راستای ترویج مرام پهلوانی در ورزش ، اقدام بسیار ارزنده ای در این زمینه است و این نهاد با توجه به اینکه خدمات با کیفیتی را به علاقمندان ورزش ارائه می کند ، می تواند در سه حوزه مدیران ورزشی ، مربیان و ورزشکاران پرچمدار ترویج ارزش های اخلاقی در ورزش باشد.

وی با ذکر اینکه متاسفانه در این حوزه پس از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی هنوز در یحث های تئوریک متوقف مانده ایم گفت : بومی سازی مرام اخلاقی در ورزش ، پاشنه آشیل فرهنگ ورزش در کشور ماست و از آنجا که در این زمینه اقدامات عملی فرهنگی گمشده ورزش ماست ، قطب فعالیت های فرهنگی و معنوی در ورزش که آستان قدس رضوی است ، باید در این زمینه پیشتاز باشد.

وی افزود : بر این اعتقادم که برخی خصوصی سازی ها در ورزش مشکلات فرهنگی را در این حوزه دامن زده است و باید با استفاده از ظرفیت های موجود با انجام فعالیت های عملی آب رفته را به جوی بازگرداند و در این زمینه مسئولیت تربیت بدنی آستان قدس رضوی سنگین تر از بقیه است و ترویج اخلاق و مرام پهلوانی باید با پرچمداری ورزش در این نهاد بزرگ معنوی اجرایی شود.

 
کلید واژه ها:گفتمان و هم اندیشی اخلاق و مرام پهلوانی در ورزش
 
 
ترویج مرام پهلوانی باید از مرحله راهبردی خارج شود
سفارش به اخلاق و روحیه جوانمردی از صفات بارز امام هشتم است
مستند نخستین دوره هم اندیشی و تربیت مدرس اخلاق و مرام پهلوانی در ورزش کشور
مسئول دفتر امور مشترک هیات های ورزشی آستان قدس رضوی
مسئول تربیت بدنی سپاه محمد رسوب الله (ص)
مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور
تقدیر روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی از حضور رسانه ها در اولین دوره گفتمان و هم اندیشی اخلاق و مرام پهلوانی در ورزش کشور